Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Steam Deck 2 için bir iyi bir kötü haber!

Bilgi
steam-deck-icin-mujde-turkiye-geliyor-mu.jpg

Son yıllarda hızlı büyüyen taşınabilir oyun konsolu piyasası, Steam Deck önderliğinde ilerliyor. Henüz resmi olarak ülkemizde satılmıyor olsa da, ilk model kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başardı. Bu da Steam Deck 2’e yönelik merakı arttırdı. Bir Valve geliştiricisi ise Steam Deck 2 çıkış tarihi hakkında ilk kez konuştu.

Steam Deck 2 çıkış tarihi 2025 veya sonrası olacak​

Steam Deck’in yeni versiyonu için meraklı bekleyiş sürüyor, ancak Valve mühendislerine göre birkaç yıl daha yeni model gelmeyebilir. Geliştirici Pierre-Loup Griffais, Steam Deck 2’nin zaman çizelgesi hakkında ilk bilgileri paylaştı.

sdn-steam-deck.jpg


Griffais, yeni Steam Deck’in pil ömrüyle ön plana çıkacağını, aynı zamanda performanstan da ödün verilmeyeceğini belirtti. Ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde -büyük bir yükseltme olmadan- Deck 2’nin tanıtılacağına inanmıyor. Bu da lansmanın 2025 ve sonrasına kalacağını gösteriyor.

Steam Deck’in zayıf yönlerinden biri, yaklaşık 2 saat giden pil ömrü oldu. Kullanıcılardan büyük eleştiri alan zayıf batarya, taşınabilir konsolun performansını da kısıtlıyor. Griffais ise Deck 2’nin hem performansta hem de pil ömründe önemli artışlar yaşayacağını ifade etti.

Çip mimarileri ve üretim süreçlerindeki yenilikler hala gelişmekte. Bu yüzden Griffais, verimlilikte gerçek sıçramanın en erken 2025’in sonlarında olacağını düşünüyor. Ancak teknolojik ilerlemelere bağlı olarak Deck 2 lansmanının geriye çekilebileceğini söyledi.

Valve’ın pazardaki en büyük rakiplerinden biri Asus ROG Ally. Geçtiğimiz hafta şirket, AMD Ryzen Z1’den güç alan yeni ROG Ally’yi piyasaya sürdü. Yeni model 100 dolar daha uygun fiyatla 599 dolardan satışa çıktı.​
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.