Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Roblox-Murder Mystery Nedir,Nasıl Oynanır?

Bilgi

Shapilane

Arena Üyesi
Arena Üyesi
Katılım
28 Ocak 2024
Mesajlar
22
Tepkime puanı
12
Puanları
3
Roblox-Murder Mystery Nedir Nasıl Oynanır?
Murder Mystery, Roblox platformunda popüler bir oyun modudur. Bu mod, oyuncuların birbirleriyle etkileşime girdikleri, sosyal bir deneyim sunar. Oyunun amacı, oyuncuların bir "katil", bir "şerif" ve "masumlar" olarak üç farklı rol arasında seçim yapmalarını sağlamaktır. Genellikle, bir haritada bulunan oyuncuların, katilin kim olduğunu belirlemesi ve şerifin katili durdurması gerekmektedir.

İşte oyunun temel dinamikleri ve oynanışı:

  1. Katil: Oyunun başında rastgele bir oyuncu "katil" olarak seçilir. Katil, diğer oyuncuları öldürmek için bir bıçak kullanır.Oyunun amacı, diğer oyuncuları tek tek öldürerek onların dikkatini çekmeden oynamaktır.
  2. Şerif: Şerif, diğer oyuncuları korumak ve katili bulup durdurmakla görevlidir. Şerif, oyuncuları korumak için silah kullanabilir ve katil olduğunu düşündüğü oyuncuyu oyundan çıkarabilir. Ancak, yanlış bir oyuncuyu vurursa Şerif'te o oyuncu ile birlikte ölecektir.
  3. Masumlar: Masum oyuncuların görevi, katilin kim olduğunu belirlemek ve şerife yardımcı olmaktır. Masumlar genellikle katili belirlemek için ipuçlarını toplarlar ve şerife bildirirler. Ancak, masumlar da katil tarafından hedef alınabilirler, bu yüzden dikkatli olmaları gerekir.
Oyun genellikle tur tabanlıdır. Her turda, oyuncular rolünü oynarlar ve oyun sona erene kadar sürenin tadını çıkarırlar. Oyunun dinamikleri, oyuncular arasında etkileşime dayalıdır ve strateji, takım çalışması ve hızlı düşünme becerilerini gerektirir.

Roblox Murder Mystery, genellikle oyuncular arasında popüler bir sosyal deneyim olarak kabul edilir ve çeşitli haritalar, kostümler ve ek özelliklerle birlikte gelir. Oyun, Roblox'un geniş kullanıcı tabanı tarafından sevilir ve düzenli olarak güncellemeler alır, böylece oyuncuların sürekli olarak yeni içerikler keşfetmeleri sağlanır.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.