Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Horizon Forbidden West, ne zaman PC’ye geliyor?

Bilgi
horizon-forbidden-west-ne-zaman-pcye-geliyor.jpg

PlayStation özel oyunu Horizon Forbidden West için PC çıkış tarihi iyice yaklaştı. Peki oyun ne zaman PC’ye geliyor ve fiyatı ne?

PC oyuncuları, uzun süredir bekledikleri aksiyon dolu açık dünya oyunu Horizon Forbidden West’ sonunda kavuşuyor. Oyunun Complete Edition versiyonunun PC çıkış tarihine çok az bir süre kaldı.

Horizon Forbidden West: Complete Edition, 21 Mart’ta PC’de piyasaya sürülecek​

Guerrilla Games ve Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen oyun, serinin ikinci oyunu. Serinin ilk oyunu Horizon Zero Dawn, PlayStation 4’e çıkış yapmış ve geçtiğimiz senelerde PC’ye geldiğinde de başarılı olmuştu.
Sony’nin PC’ye getirdiği Days Gone, Uncharted 4, God of War, The Last of Us: Part 1 ve daha nice oyunun arasına katılacak olan Horizon Forbidden West’in ardından diğer PlayStation özel oyunların da PC’ye çıkması bekleniyor.

Forbidden West’in çıkış tarihi zaten Eylül ayında belli olmuştu ve oyun ön siparişe açılmıştı. Haberi size tekrar iletiyor olmamızın sebebi ise hatırlatmak. Eğer oyunu almayı düşünüyorsanız, Türkiye’deki oyun fiyatları malum. Önceden bütçe ayarlamak isteyebilirsiniz.


Horizon Forbidden West: Complete Edition’un hem Steam hem de Epic Games Store’da bulunan PC sürümü, oyun deneyimini optimize etmek için geliştirilmiş özelliklerle birlikte geliyor.

Kilitlenmemiş kare hızları, NVIDIA DLSS 3 yükseltme, kare oluşturma ve AMD FSR çözünürlük ve kare hızı yükseltme desteği dikkate değer eklemeler arasında yer alıyor. Intel Xe Super Sampling ve PC’de daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için DirectStorage kullanımı da gelen özellikler arasında.

Oyunda hem kontrolcü hem de klavye + fare desteği bulunuyor. Ancak tabii ki bu bir PlayStation özel oyunu olduğu için geliştiriciler, dokunsal geri bildirim sunan DualSense kontrolcüsünün kullanılmasını tavsiye ediyor.

horizon-forbidden-west-pc.jpg


Horizon Forbidden West: Complete Edition, sadece ana oyunu değil, aynı zamanda Burning Shores DLC’sini, iki kıyafeti, iki silahı, bir Kaynak Paketini, Apex Clawstrider Machine Strike Piece’i ve Özel Fotoğraf Modu pozu ile ekstra biryüz boyasını da içeriyor.

Ayrıca, Steam hesaplarını PSN hesaplarına bağlayan oyuncular özel Nora Legacy Kıyafeti ve Nora Mızrağı kazanacak. Son bir teşvik olarak yayıncı, Blacktide Kıyafeti ve Blacktide Yayını özel bir ön sipariş bonusu olarak sunuyor.

21 Mart’ta piyasaya sürülecek Horizon Forbidden West: Complete Edition için Steam’de belirlenen ön sipariş fiyat etiketi 59,99 dolar (güncel kur ile 1.813 TL). Oyunun Epic Games’teki ön sipariş fiyatı ise 1.499 TL.​
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.