Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi

Dost

Arena Üyesi
Arena Üyesi
Katılım
28 Ocak 2024
Mesajlar
9
Tepkime puanı
8
Puanları
3
resim_2024-02-04_153844126.png


Bloxfruitde ilk denizi anlatacağım. Buradaki adalar hakkında bahsedeceğim.
Doğma

Oyuncu oyuna ilk başladığında, takım olarak Deniz Piyadelerini mi yoksa Korsanları mı seçtiğine bağlı olarak burada Denizci Başlangıç Adasında veya Korsan Başlangıç Adasında doğacaklardır. Her adada, oyuncuya oyunun nasıl oynanacağı konusunda talimat veren temel tabelalar bulunur ve onları savaşa tanıtacak zayıf, dövüşmesi kolay düşmanlar bulunur.

Zorluk
Bu deniz genellikle oynaması en kolay deniz olarak kabul edilir. NPCS'ler oldukça zayıftır ve ödül avcılığı pek yaygın değildir, dolayısıyla özellikle tehlikeli değildir. Ancak Magma Köyü, oradaki Düşmanlar Aura'yı kullanabildiğinden Elemental kullanıcılar için zor olabilir. Ek olarak, oyuncunun bu denizde başarılı olmak için satın alması veya kilidini açması gereken çok az şey var, bu da kaynak yönetimini kolaylaştırıyor. Bir ödül avcısının ilk denize girme şansı daha azdır.

Tasarım

Bu deniz oyunun ilk günlerinde geliştirildiğinden ve çok az revizyondan geçtiğinden, genel olarak basit bir tasarıma sahip ancak yine de nispeten gösterişli. Binalar daha bloklu ve çok yumuşak iç mekanlara sahip, eğer varsa ve düşmanların çoğu meyvelerin/silahların eski versiyonlarını kullanıyor. Ancak bunun iyi bir tarafı da var; çünkü daha az karmaşık grafikler, oyunun burada diğer denizlere göre çok daha iyi çalıştığı anlamına geliyor.
Adalar:
Middle Town:
Middle Town, tuhaf ve zalim Testere tarafından korunan ünlü bir klasik kasabadır. Söylentiye göre birileri mektubunu kaybettiği için burada hâlâ mücadele ediyormuş.


Düşmanlar:
Testere (Köpekbalığı Testeresini Kullanma, Patron)
Orman:
Orman bir maymun ormanıdır; burası aynı zamanda yeni gelenlerin Blox Fruit Gacha aracılığıyla Blox Fruits elde edebileceği bir yerdir. Nehir kıyısından geçerken Goriller ve Goril Kralı ile tanışacaksınız. Burada yenilgiye uğradığında kılıcını bırakacak bir Uzman da var.
Korsan Köyü:
Korsan Köyü, bir grup korsanın ünlü bir köyüdür, burası kimsenin onu ikiye bölemeyeceğini iddia eden bir palyaço olan Bobby tarafından yönetilmektedir.
Çöl:
Çöl, küçük bir kasaba ve bir tapınağın bulunduğu küçük, son derece sıcak bir alandır. Buraya gelen birçok insan oldu ve bu adanın bir yerinde bulunan bir kap toplandılar.
Donmuş Köy:
Donmuş Köy, tüm yıl boyunca karla kaplı, dev bir yeti'nin burayı yönettiği bir köydür. Köyün yakınında emekli bir öğretmenin evi olan gizli bir mağara da bulunmaktadır.
Deniz Kalesi:
Deniz Kalesi bir deniz üssüdür. Burası Koramiral ve en güçlü kahraman Grisakal tarafından yönetiliyor. Bu bölge, buraya gelmeye cesaret eden kötü insanlar için (Korsanlar) geçilmez bir yerdir. Grisakal aktif olarak saldırmaz ancak onu kışkırtmaz. Çünkü o en güçlüsüdür.
Skylands:
Skylands, gökyüzünde nehrin kıyılarının aktığı büyük bir adadır, burası koruyucu tanrıların kimsenin yaklaşmasını yasakladığı yerdir. Adanın eteklerinde size elektrik gücünü öğretebilecek bir Bilim Adamı bulabilirsiniz.
Hapishane:
Hapishane, son derece tehlikeli insanları yakalama konusunda uzmanlaşmış ünlü bir alandır. Bu alan aynı zamanda son derece yetenekli iki gardiyan tarafından da korunuyor, para toplayan bir lider var, yetenekli bir kişi olarak biliniyor. düşmanları bağlamak için doğal ipeğin gücünü kullanabilir, böylece kimse kaçamaz. Ayrıca adada, sahip olduğunuz Blox Meyvelerini son derece pahalı bir fiyata silebilecek bilinmeyen bir hacker ve zalim lideri yakalamak için komplo kuran bir askeri dedektif de vardır.
Kolezyum:
Kolezyum, bir zamanlar son derece ünlü olan ve sonsuza kadar bilinen bir arenadır. Ancak burası artık eskisi kadar canlı değil ve burayı neredeyse ıssız hale getiriyor. Neyse ki bazı savaşçılar bu arenaya olan minnettarlıklarını göstermek için adada ölene kadar yaşamaya ve onu yok etmeye gelenleri kovmaya yemin ettiler.
Magma Köyü:
Magma Köyü, volkana tapanların yaşadığı, yavaş yavaş metamorfoza uğrayan ve giderek artan sıcaklara dayanabilen küçük bir köydür. Burası bir volkanın içinde yaşayan, huysuz bir amiral tarafından yönetiliyor. Görünüşe göre buradaki lavlar uzun zaman önce tükenmiş.
Jean-Luc Adası:
Jean-Luc Adası sayısız masum insanı mağlup eden bir adamın gizli üssü. Onun saklandığı yeri bulup onu korkutabilir misin?
Sualtı Şehri:
Sualtı Şehri burada yaşayan antik bir balıkçı şehridir, burası iki zıt tarafı olan bir Balıkadam Lordu tarafından korunmaktadır, bu yüzden dikkatli olun. Bu krallıkta ayrıca size eski bir su Dövüş Stilini öğretebilecek gizemli bir usta var.
Yukarı Skylands:
Yukarı Skylands meleklerin yaşadığı bir cennettir. Bunun tüm denizdeki en yüksek ada olduğu söylenebilir. Buraya gelmek için, başaracak kadar güçlü olduğunuzu kanıtlamalısınız. Adanın üzerinde yükselen dev bir ağaç, uzun zaman önce yıkılmış gibi görünen bir yapı ve içinde yıldırımları kontrol edebilen bir tanrı var. Yeterince cesur olduğunuzu kanıtlarsanız, size her şeyin içini görmenize yardımcı olacak bir beceri öğretecek olan İçgüdü Öğretmeni ile konuşun.
Fountain City:
Fountain City, devasa bir çeşmenin oluşturulduğu bir projedir. Orada birkaç korsan ve kaptanları yaşıyor. Yakınlarda osurmayı durduramayan dahi beyinli bir robot da var.

Adalarda 25-75 level kastıktan sonra bir sonraki adaya geçebilirsiniz. Okduğunuz için teşekkürler!
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.